Jak skutecznie odstraszyć ptaki od samolotów?

Ludzie od zaranie dziejów chcieli wzbić się powietrze tak jak ptaki. Kiedy w końcu im się to udało, to okazało się, że dzielenie przestrzeni powietrznej jest trudne. Samoloty zabiły już ogromną liczbę ptaków, a te spowodowały już dużą liczbę awarii statków powietrznych.

 

Jak groźne są ptaki dla samolotów?

Z pozoru temat wydaje się być wręcz śmieszny, wydawać by się mogło, że mały ptak: nie jest w stanie zagrozić ogromnemu samolotowi. W praktyce jednak ptactwo jest ogromnym problemem w lotnictwie od dziesiątek lat, który nie doczekał się jeszcze w pełni skutecznego rozwiązania.

Jak poradzić sobie z ptakami?

Lotnictwo to wyjątkowo innowacyjna branża, która jednak przez dziesięciolecia mimo wielu prób nie poradziła sobie z problemem ptaków zderzających się z samolotami. Znalezienie sposobu na ten kłopot wciąż stanowi spore wyzwanie.

Obecnie stosuje się wiele metod i ich kombinacji na odstraszanie ptaków, które jednak często zawodzą. Wydaje się, że najlepszą metodą byłoby stworzenie technologii np. pod postacią efektów wizualnych, które będą skutecznie odstraszać ptaki, a przy tym nie będą negatywnie wpływać na pasażerów i pilotów. Rozwiązania tego typu są już stosowane już od dawna, jednak ich skuteczność wciąż jest zbyt niska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *