Jak się prawidłowo ubrać przed podróżą samolotem?

Z roku na rok lot samolotem staje się coraz bardziej komfortowy, a wciąż pojawiają się kolejne nowinki technologiczne. Nadal trzeba się jednak liczyć z pewnymi ograniczaniami. W końcu podróż wiąże się z długim czasem spędzonym na dość małej powierzchni z wieloma innymi ludźmi. Dla zwiększenia własnego komfortu ważne jest więc to, aby zadbać o odpowiedni ubiór.

Jakie obuwie wybrać do samolotu?

W przypadku obuwia niektórzy pasażerowie decydują się na dość radykalne rozwiązanie, czyli… zdjęcie butów. Co prawda może to zwiększyć komfort danej osoby, ale przy okazji przeszkadzać wszystkim innym osobom wokół. Brak butów może też być niebezpieczny w przypadku potencjalnego wypadku, gdy sprawa ewakuacja ma kluczowe znacznie. Jeszcze jednym argumentem przeciwko zdejmowaniu butów w samolocie jest chłód, który powstaje przy użyciu klimatyzacji.

Lepiej więc lecieć w butach, a najlepiej takich, które są przystosowane do warunków w czasie lotu. Najważniejsze jest to, by mieć komfortowe obuwie, które nie będą krępowały ruchów. Lepiej więc unikać wszelkich butów na obcasach, czy też szpilek. Świetnie sprawdzą się za to np. buty typu slip on, ponieważ zapewniają komfort, a przy tym pasują do niemal każdego ubioru. Takie obuwie jest także przewiewne i powinno zapewnić odpowiednią ilość ciepła.

Jaką odzież założyć?

W czasie podróży samolotem warto postawić na dość luźny i swobodny strój. Zbyt obcisłe jeansy będą bowiem niewygodne. Zalecanym strojem może być np. koszulka T-shirt, czy też sukienka. Warto też pamiętać, że w czasie lotu temperatura powietrza może ulegać pewnym wahaniom, co oczywiście także powinno mieć swoje odbicie w ubiorze. Sweter w zasięgu ręki może się więc okazać na wagę złota np. wtedy, kiedy włączona zostanie klimatyzacja. Czasem w kabinach pasażerskich można spotkać nawet ludzi odzianych w szalik.

Luźny strój nie każdemu przypada do gustu, a biznesmeni mogą czuć się w nich nieswojo. Rzeczywiście podróżując w towarzystwie ludzi ubranych np. w garnitury, można czuć się niezręcznie w koszulce i swetrze. Warto tu się jednak trzymać zasady, że im lot zajmuje więcej czasu, tym zalety komfortowego ubioru będą bardziej odczuwalne.

Jakie akcesoria zabrać?

W przypadku akcesoriów i podróży samolotem warto postawić na minimalizm. Nadmierna ilość biżuterii i innych akcesoriów mogą skutecznie obniżyć komfort. Lepiej też unikać zbyt dużych toreb, w których znajduje się pełno nieużytecznych w trakcie lotu przedmiotów.

Warto też przygotować odpowiednią fryzurę, jeśli ma się długie włosy. W takich przypadkach zaleca się je spiąć.

Zdrowy rozsądek zawsze jest w cenie

Ubiór to osobista sprawa i każdy ubiera się tak, jak chce i wedle swojego gustu. Warto tylko pamiętać o tym, żeby nie przesadzać w żadną stronę. Spodnie dresowe, trampki i koszulka nie zawsze są zgodne z zasadami etykiety, a z drugiej strony garnitur, masa akcesoriów i obcisły pasek mogą być naprawdę bardzo uciążliwe w trakcie podróży samolotem.

cocktail